691 sayılı yeni KHK Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yayımlanan yeni KHK’da kamudan ihraç veya geri iade yapılmadı. İşte 691 sayılı yeni KHK ile ilgili merak edilen detaylar…

691 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Az önce yayımlanan 691 sayılı yeni KHK’da kamudan ihraç ya da geri iade yaşanmadı. Peki 691 sayılı Kanun Hükmünde Kararname KHK’da hangi düzenlemeler yer aldı?

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında 691 sayılı Kanun Hükmünde Kararname az önce yayımlandı. 691 sayılı yeni KHK ile Şırnak’ta meydana gelen ve 13 askerimizin şehit düşmesine sebep olan helikopter kazasının ardından alınacak önlemler düzenlendi.

Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 691 sayılı yeni KHK ile yapılan yeni düzenlemeye göre  uçuş emniyetini etkileyebilecek nitelikte ülke sınırları içinde yapılmış, yapılacak veya kaldırılacak olan yapı, tesis ve benzeri tüm düşey engellere dair bilgiler, bu yapı ve tesisleri yapan, yaptıran, kaldıran, yapımına veya kaldırılmasına izin veren kurum ve kuruluşlar tarafından doğruluğu teyit edilerek Harita Genel Komutanlığına gönderilmesine karar verildi.

691 sayılı yeni KHK ile askerlikle ilgili bir düzenlemeye de yer verildi. 691 sayılı yeni KHK’da yer verilen düzenlemeye göre  terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen gruplara üyeliği tespit edilen, askerliğe elverişli oldukları anlaşılan yükümlülerden, yoklama kaçağı ve bakayalar dahil, kanunda yazılı geçerli mazereti olmayanlar, Milli Savunma Bakanlığın tarafından belirlenerek celp ve sevk esaslarına göre silah altına alınmasına karar verilmiştir. 691 sayılı yeni KHK’da kamu görevinden ihraçlar ve kamu görevine geri iadeler yer almamıştır.  691 sayılı yeni KHK’nın tam metnine ulaşmak için TIKLAYIN.

İlgili Yazıları Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Önerisi

zSpace Mesleki ve Teknik Eğitim Sanal Gerçeklik Laboratuvarı

Meslek Lisesi Memleket Meselesi Bizde Varız! zSpace Mesleki ve Teknik Eğitim Sanal Gerçekl…